Tento web používá soubory cookies potřebné pro jeho fungování a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.  

Souhlasím

Máte dotaz? Telefon +420 773 163 895 (Po - Pá 8:00 - 16:00 hod.)

Hlavní stránkaCo na styling vlasů?

Jaký produkt na styling vlasů?

Autor článku Lenka Lukášová Lenka Lukášová - Kalendář 25. června 2019 - Hodiny 4 minuty čtení

 

 Styling vlasůÚkolem stylingových přípravků je vytvořit požadovaný, co nejdokonalejší účes. Jenže dnešní nabídka stylingové kosmetiky pro konečnou úpravu vlasů je nesmírně široká a není lehké se v ní vyznat. Při výběru je nutné brát v úvahu typ vlasů (jemné, hrubé), délku, strukturu (vlnité, rovné, kudrnaté) a v neposlední řadě také jaký požadujete účes. Produkty se liší fixací a vzhledem účesu (matný, lesklý). Některé drží pevně účes celý den, jiné vám dávají možnost účes během dne měnit.

 

 

Pomády na vlasy

Pomáda je nejpopulárnější stylingový přípravek na vlasy. Nezasychá, takže účes vypadá přirozeně. Na trhu existuje nepřeberné množství pomád s různými stupni lesku a fixace. Pomády mají vazelínový nebo vodní základ a většinou střední nebo silnou fixaci. Vodní pomády jsou lehčí, nejsou mastné a dodají účesu přirozený vzhled. Dobře se vymývají. Vazelínové pomády jsou těžší a vhodnější na husté nebo kudrnaté vlasy.

 

Oblíbené pomády:

Hey Joe matná pomáda

Dapper Dan Deluxe pomáda

 

Pasty na vlasy

Tvarovací pasty jsou nejuniverzálnějšími stylingovými přípravky na trhu. Jsou vhodné pro všechny typy vlasů. Pasty jsou obecně hustší než pomády, mají obvykle silnou fixaci a dodávají vlasům matný vzhled. Jsou založeny na vodní bázi a dobře se tedy vymývají. Na rozdíl od pomád se s nimi lépe pracuje, pokud chcete účes měnit během dne.

 

Oblíbené pasty:

  Pacinos Matte, matná pastaPacinos Matte, matná pasta

  Noberu pasta na vlasyNoberu Amber-Lime, pasta na vlasy

 

Krémy na vlasy

Krémy jsou tekutější konzistence a obsahují aktivní látky, které o vlasy pečují a vyživují je. Dodávají hydrataci, lesk a hebkost, zároveň vlasy ale dostatečně zpevní. Jsou vhodné pro delší vlasy, které mají problém s rozčesáváním nebo jsou nepoddajné a těžko upravitelné. Mají většinou středně silnou fixaci, dá se s nimi pracovat i během dne a velmi lehce se vymývají. Ideální pro přirozeně vypadající účesy.

 

Oblíbené krémy:

Layrite krém na vlasyLayrite Natural krém na vlasy

Dear Barber Mattifier krém na vlasyDear Barber Mattifier matný krém

 

Gely na vlasy

Gely jsou velmi univerzálním stylingovým produktem. Jsou zpravidla založeny na vodě a fixačních polymerech. Jsou určené k modelaci vlasů, mají udržet vlasy na jednom místě. Vyrábí se v různých stupních fixace a je možné je nanášet na suché i mokré vlasy. Použití gelu je ideální pro uhlazený a mokrý vzhled kratších vlasů, dodá jim výrazný lesk. Obecně nejsou gely vhodné pro extrémní rozcuchy a číra. Pokud chcete podpořit mokrý efekt, nanášejte gel do ještě vlhkých vlasů. Výhodou je jeho snadné odstranění z vlasů, stačí ho vyčesat hřebenem.

 

Oblíbené gely:

Bluebeards Revenge gel na vlasy

Morgans Styling Gel na vlasy

 

Vosky na vlasy

Vlasové vosky jsou všestrannými pomocníky pro úpravu vlasů, díky kterým lze dosáhnout skvělých účesů. Jsou vhodné pro styling krátkých a středně dlouhých vlasů a jsou ideální pro extrémní rozcuchy. Krémové vosky jsou lepší pro modelaci delších vlasů. Vyznačují se silnou fixací a lehkým až středním leskem. Výhodou vosku je, že umožní opakovaně tvarovat účes v průběhu dne, protože neobsahuje fixační složky. Složení většinou zahrnuje přírodní nebo umělé vosky, glycerin, barvivo a parfemaci. Pro dokonalý efekt stačí jen malé množství, pokud to přeženete, hrozí riziko zamaštění vlasů.

 

Oblíbené vosky:

Pacinos Crema Wax, krémový tvarující vosk

Uppercut Monster Hold vosk na vlasy

 

Hlíny na vlasy

Stylingové hlíny s obsahem přírodního jílu jsou svou strukturou podobné vosku na vlasy. Na rozdíl od vosku ale hlína poskytuje vlasům matný vzhled, dodává jim objem a zvýrazňuje jejich texturu bez zatížení. Hlíny jsou vhodné pro vytvoření rozcuchu u krátkých vlasů. Účes je možné kdykoliv během dne poupravit. Díky obsahu minerálních látek vyživují vlasy i pokožku. Jsou vhodné i pro velmi citlivou pokožku.

 

Oblíbené hlíny:

Baxter Clay Pomade, matný jíl na vlasy

Dapper Dan Matt Clay, matná hlína

 

Spreje na vlasy

Spreje na vlasy jsou praktičtí pomocníci pro vytvoření přirozeného vzhledu vlasů, podporu jejich textury, zvětšení objemu, fixaci i zvýraznění kudrlin. Mezi nejpoužívanější produkty patří laky na vlasy a novým oblíbeným přírůstkem jsou spreje obsahující mořskou sůl.

Laky na vlasy jsou určeny pro finální úpravu vlasů a zpevnění účesu vymodelovaného jiným stylingovým produktem. Dodají vlasům objem a chrání je před vlhkostí a nepříznivými vlivy. Patří mezi nejrozšířenější a nejpoužívanější stylingový produkt. Laky se vyrábí v různých fixačních stupních od slabé až po extrémně silnou fixaci. Lze z vlasů velmi snadno vyčesat.

Sea salt spreje jsou nejnovějšími přírůstky mezi stylingovými produkty. Obsahují zpravidla částečky jílu a mořskou sůl. Dodají vlasům přirozený vzhled, texturu, objem a zvýrazní kudrliny. Jsou ideální pro ochranu vlasů v letních parních dnech. Chrání před UV zářením a vlhkostí.

 

Oblíbené spreje:

Noberu Sandalwood Strong Hold lak na vlasy

Bluebeards Revenge Sea Salt sprej

 

Pudry na vlasy

Stylingové pudry jsou speciálně navržené pro zvýraznění přirozené textury a dodání objemu vlasů. Dodají vlasům mat a zároveň je zafixují. Jsou tvořené z mikropolymerů, které se získávají z přírodních látek, jako je křemík nebo kaolin. Fungují na krátké i dlouhé vlasy. Pudr se používá při finální úpravě na suché vlasy. Pro extra objem stačí aplikovat pudr ke konečkům vlasů v předklonu s hlavou dolů. Přebytečný pudr je možné vždy vykartáčovat.

 

Oblíbené pudry:

Hey Joe matný pudrHey Joe matný pudr na vlasy

Slicjk Gorilla matný pudrSlick Gorilla, matný pudr na vlasy