Tento web používá soubory cookies potřebné pro jeho fungování a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.  

Souhlasím

Máte dotaz? Telefon +420 773 163 895 (Po - Pá 8:00 - 16:00 hod.)

Hlavní stránkaHolení jako dárek

Holení jako dárek

Autor článku Michal Byrtus Michal Byrtus - Kalendář 11. listopadu 2016 - Hodiny 2 minuty čtení

 

Chcete dát svému partnerovi či blízkému jako dárek nějakou pěknou sadu na holení, holicí strojek nebo pánskou kosmetiku? Chcete mít jistotu, že obdarovaný bude mít radost a dárek neskončí někde schovaný v šuplíku? Výběr není jednoduchý a snad Vám pomůže pár našich rad.

 

Sady na holení:

Kvalitní sada na holení vydrží i mnoho let. Proto je dobré na sadě nešetřit a dát si na výběru záležet. Muži naštěstí rádi experimentují, takže i kdybyste nezvolili ideální sadu, tak dotyčný bude mít možnost vyzkoušet něco nového. V prvé řadě je tedy nutné zjistit, zda se obdarovaný holí břitvou, klasickým holicím strojkem na čepelky nebo strojkem s hlavicemi od Gillette (Mach3, Fusion). Sadu pak vybírejte právě podle holicího strojku. Člověk, který dlouhou dobu používá strojek na čepelky, nebude ze sady se strojkem Gillette Mach 3 moc nadšený. Pokud chcete, aby sadu měl obdarovaný vystavenou v koupelně a používal ji jako celek, tak je lepší volit sadu i se stojánkem. Většina sad obsahuje i štětku - nejpoužívanějšími vlasy jsou vlasy jezevčí. Pouze v případě, že sadu dostane vegan, tak je lepší volit umělé vlasy.

 

Někteří výrobci dělají sady přímo určené začátečníkům. Jsou většinou levnější a jsou určené těm, kteří s "mokrým" holením teprve začínají a s produkty a pánskou kosmetikou se teprve seznamují.

 

Naše tipy:

- Mühle Rytmo Black Pure Badger 4-dílná - naše nejprodávanější sada. Obsahuje vše, co muž potřebuje na holení.

- Bluebeards Revenge Starter dárková sada - ideální sada pro vstup do "mokrého" holení.

 

Holicí strojek:

Tak jako u výběru sady, je nutné nejprve zjistit, jaký holicí strojek obdarovaný dosud používá a podle toho vybírat. U strojků na hlavice Mach 3 nebo Fusion se strojky liší hlavně designem, délkou a materiálem, ze kterého je vyrobena rukojeť. U holicích strojků na klasické čepelky je nutné si dát pozor také na to, jakou má hlavici - plná lišta je určena na každodenní holení, hřebenová lišta je vhodná pro ty, kteří se holí jen jednou za delší dobu.

 

Strojky na čepelky se také liší způsobem, jakým se mění žiletky. Buď se hlavice rozšroubuje na několik dílů a žiletka se na jeden z dílů nasadí nebo se hlavice rozevře šroubováním, které je většinou vespod rukojeti - jde o typ strojku butterfly.

 

V nabídce se objevují holicí strojky typu shavetta - je to něco mezi klasickým strojkem a břitvou.

 

Štětka na holení:

Nejdůležitějším prvkem štětek jsou vlasy (či štětiny). Vyrábějí se buď z jezevčích vlasů, kančích štětin, koňských žíní nebo z umělých vláken. Podrobné dělení najdete v našem dalším článku.

 

Pánská kosmetika na holení:

Jako dárek je vhodné dát také pánskou kosmetiku na holení - mýdlo či krém na holení nebo nějaká voda či balzám po holení. Tady bude důležitým parametrem vůně. Santalové dřevo bude vhodnější spíše pro starší pány, za to kombinace vůní (např. mandarinka a patchuli) je vhodnější spíše pro mladé moderní muže. Pokud si muž vyšlehává pěnu na holení štětkou, tak je lepší volit mýdlo nebo krém? Mýdlo je tradičnější, pěna bývá trvanlivější, za to krém se lépe rozšlehává.

 

Co dělat, když Váš partner nosí plnovous a neholí se vůbec? 

V tom případě zkuste vybrat nějaký produkt pro péči o vousy. Máme v nabídce balzámy a kondicionéry, které vousy vyživují a udržují ve skvělé kondici. Podrobnější popis produktů na vousy najdete v našem dalším článku.